Almanya'nın grup sonuncusu olarak Dünya Kupası'na veda etmesi en çok ezeli rakibi İngilizleri sevindirdi.

Almanya'nın grup sonuncusu olarak Dünya Kupası'na veda etmesi en çok ezeli rakibi İngilizleri sevindirdi. İngiltere'de gazeteler alaylı manşetlerle çıktı.

İngiltere'nin neşeli gazetesi The Sun, Almanya'nın büyük hayal kırıklığının ertesi günü Almanca bir başlıkla çıktı. Schadenfreude manşeti atan The Sun bunun anlamını okurlarına şöyle açıkladı: Başkalarının başarısızlığından zevk almak... ''EFSANENİN SONU''... (ALMANYA'NIN DÜNYA KUPASI'NA VEDA ETMESİ BÜYÜK TEPKİ TOPLADI) - İZLE
The Times da spor sayfasında Almanya'nın grup sonuncusu olduğu puan cetvelini koyarak "Almanların çöktüğü gün" başlığını attı. Son Dünya Şampiyonu Almanya, tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na gruplarda veda etti (1938'deki Dünya Kupası 16 takımla eleme sistemiyle oynanmıştı)
İngiliz futbolunun efsane golcüsü Gary Lineker, ''Futbol 22 kişinin oynadığı ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur'' sözünü maç sonrası değiştirdi ve şu tweet'i attı: ''Futbol basit bir oyundur. 22 adam 90 dakika boyunca bir topu kovalar ve sonunda her zaman Almanlar kazanmaz. Önceki versiyon tarihe gömülmüştür.''
İngiltere, Almanya'nın erken vedası, Arjantin ve İspanya'nın kötü oyunu sonrası şampiyonluk yolunda artık daha inançlı. 5 golle gol krallığına ilerleyen Harry Kane'e atıfta bulunan Daily Mirror gazetesi yıllar sonra İngiltere'nin Dünya Kupası'na olan inancını Can We Win It yerine (Kane) kelimesini koyarak yaptı.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *