Londra'da Pantolonsuz Günü kutlaması

2002'de New York'ta başlayan ve dünyaya yayılan "Pantolonsuz Metro Günü", dün İngiltere'nin başkenti Londra'da kutlandı. İç çamaşırlı metro yolculuğu yapanlar çok eğlendi.

Geleneksel “Pantolonsuz Metro Günü” dün İngiltere'nin başkenti Londra'da kutlandı.
Erkekler ve kadınlar, pantolonlarını çıkarıp iç çamaşırlarıyla metro yolculuğ yaptı. Covid salgınından bu yana ikinci kez yapılan pantolonsuz yolculuk kutlaması, eğlenmek için yapıldı.
Etkinlik esnasında kahkaha ve alkış sesleri çınladı.
Pantolonsuz Günü kutlamasına katılmak isteyenler, 2009'dan bu yana düzenlenen kış geleneğine katılmak için dün öğleden sonra Çin Mahallesi durağında bir araya geldi.
Etkinlik, Londra merkezli The Stiff Upper Lip Topluluğu tarafından düzenleniyor.
Bu ilginç ‘meydan okuma’ etkinliği ilk kez 2002’de New York’ta başladı ve uluslararası bir fenomene dönüştü. Improv Comedy isimli grup tarafından başlatılan ve “ahmaklığı kutlamayı” amaçlayan Pantolonsuz Metroya Binme Günü dünyaya yayıldı.
Etkinlikte, pantolonlarını çıkaran ve sadece iç çamaşırlarıyla kalan insanlar, birbirlerine bakmadan normal bir şekilde yolculuklarını sürdürüyor.
İngiltere'de Pantolonsuz Metro Yolculuğu, 2009 yılında başladı ve ABD'deki Improv Everywhere'in hareketinden ilham aldı.
Londra'nın haricinde Berlin, Lizbon, Tokyo ve Toronto’nun da dahil olduğu 60 şehirde Pantolonsuz Metro Günü kutlanıyor.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *