Prenses Kate Middleton kıyafet harcamalarını kıstı

Kıyafet seçimleriyle her zaman gündemde olan Galler Prensesi Kate Middleton, 2023 gardırop masraflarını bir önceki yıla göre 72 bin dolar azalttı.

Prenses Kate Middleton, 2023'teki kıyafet harcamalarını azalttı. 41 yaşındaki Galler Prensesi'nin Page Six'te yayınlanan gardırop hesaplamasına göre, kıyafet ve aksesuar harcamalarında 72 bin 433 dolarlık eksilme söz konusu.
Middleton, 2022'ye kıyasla 2023'te yeni parçalara 47 bin 163 dolar daha az para harcadı. Buna karşılık, Middleton geçen yıl 119 bin 596 dolarlık muazzam bir yeni görünüm sergiledi.
Bu yıl gardırobunun fiyat etiketi daha düşük olmasına rağmen, Galler Prensesi genel olarak 37 daha az yeni kıyafet giydi. Birkaç pantolon takımını birden fazla kez giydi.
Daha düşük fiyat etiketi ve daha az sayıda kıyafet olmasına rağmen üç çocuk annesi Middleton, The Telegraph gazetesine göre geçen yılki 90'a karşılık bu yıl 123 etkinlikte boy gösterdi. Kraliyet üyesi, 3 bin 820 dolarlık Jenny Packham gece elbisesi ve 4 bin 191 dolarlık Türk tasarımcı Erdem imzalı etek takımı gibi pahalı parçalar giyse de 228 dolarlık The Dazzler pantolon ve 100 dolarlık Zara marka blazer ceket gibi daha uygun fiyatlı kıyafetleri de üstünde taşıdı.
Tabii Prenses, Trooping the Colour adlı resmi törende giydiği Alexander McQueen elbise gibi pahalı tercihler de yaptı. Ancak tasarım kıyafetlerinin fiyatı bilinmiyor.
Gardırop masraflarının azalmış olması, Middleton'ın aynı kıyafeti birden fazla defa giyme alışkanlığını daha fazla uygulamasına da bağlandı.
Galler Prensesi, 2023'te mücevherde de azaltmaya gitti. Pahalı mücevherleri birden fazla defa kullandığı gibi, değeri 25 dolarla 215 dolar arasında değişen aksesuarları da takmayı tercih etti.
Prenses Kate, BAFTA Ödülleri gecesinde 30 dolarlık küpelerle katılmıştı. Oysa 2022'de toplam ederi 18 bin dolardan pahalı olan 1920'lerin elmas broşları ile 13 bin dolarlık Robinson Pelham elmas küpeleri takmıştı.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *