The Simpsons Dünya Kupası finalistlerini açıkladı

Rusya'nın ev sahipliğini yaptığı 2018 Dünya Kupası'nı kazanacak olan ülke 15 Temmuz'da belli olacak. Ancak şimdiden The Simpsons, 2018 FIFA Dünya Kupasında finale çıkacak ülkeleri tahmin etti.

Daha önce birçok tahminde bulunup tutturan The Simpson adlı çizgi dizi, bu kez de bu yılki Dünya Kupası'nın finalinde hangi iki takımın karşı karşıya geleceğini tahmin etti.
29 sezondan oluşan ve hala devam eden çizgi dizi, 2002'de Donald Trump'ın başkan olacağını ve daha sonra Ebola salgınının baş göstereceğini önceden göstermişti.
1997 yılında yayınlanan bölüme göre, FIFA Dünya Kupası'nın finaline çıkan iki ülke Meksika ve Portekiz olacak.
2010 Dünya Kupası’nda Kahin Paul isimli bir ahtapot, dünya kupası sonuçlarını önüne konulan ülke bayrakları arasından tercih yaparak sonuçları doğru şekilde bilmişti. Onun yokluğunda bu açığı yapay zeka kapatıyor. Ancak yapay zeka programlarının tahminleri Almanya'nın elenmesi ile sonuçsuz kaldı.
Technische Universitat Dortmund, Ghent University ve Technical University of Munich'in ortaklaşa yürüttüğü program kapsamında yapay zeka Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası'nın kazananını belirledi.
100 bin simülasyonu inceleyen yapay zeka, 8 grupta 32 takımın dünyanın en büyüğü olmak için sürdürdüğü mücadeleden şampiyonluk ile ayrılması mümkün 2 takımı belirledi. Açıklanan sonuca göre, kupaya uzanması en muhtemel iki ülke Almanya ve İspanya.
Unanimous A.I. isimli yapay zeka, Rusya'nın en sahipliği yaptığı Dünya Kupası'nı kimin kazanacağına dair sonuçları açıklayan programlar kervanına katıldı. Super Bowl turnuvasının sonuçlarını doğru bilen yapay zeka kupaya uzanacak takımların oranlarını açıkladı.
Söz konusu sonuçlara göre, kupayı kazanması en muhtemel ülke yüzde 20.39 ile Almanya, Almanya'yı takip eden Brezilya'nın oranı yüzde 18.95. Finale çıkması beklene iki takım da Brezilya ve Fransa. Üçüncü sırada yer alan İspanya'nın oranı ise yüzde 14.61.
Goldman Sachs, yapay zeka kullanarak Dünya Kupası'nda hangi ülkenin kupaya uzanacağını belirledi. Ev sahibi Rusya'nın Suudi Arabistan ile yaptğı maç ile start alan turnuva için yapay  zeka  oldukça detaylı bir rapor hazırladı.
Söz konusu rapora göre, rakiplerini eleyerek finale çıkmaya hak kazanacak iki ülke Brezilya ve Almanya olacak.
Almanya çeyrek finalde İngiltere'yi, yarı finalde ise komşu Portekiz'i turnuvanın dışında bırakacak.
Brezilya ise çeyrek finalde Belçika'yı, yarı finalde ise Fransa'yı turnuvanın dışında bırakarak finale yükselecek.
Aynı rapora göre, finalden istediği skor ile ayrılıp kupaya uzanacak ekip ise Brezilya olacak.
Yapay zekaya göre, Almanya ve Brezilya arasında oynanacak olan final mücadelesi 2-1'lik skor ile bitecek.
İşte meraklısı için firmanın analizinin tamamı
Benzer bir rapor geçtiğimiz haftalarda FIFA 19 tarafından hazırlanmıştı.  Yapımcı EA Sports, Dünya Kupası'na kadar beklemeyip, oyuncular için bu gerçekçi  mod üzerinden bir simülasyon gerçekleştirdi ve 2018 Dünya Kupası'nın kazananını açıklamıştı.
Simülasyon sonuçlarına göre, Dünya Kupası'nda finale kalacak iki ülke Fransa ile Almanya olmuştu.
İki Avrupa temsilcisinin mücadelesinden kazanan taraf ise 5-4'lük skor ile Almanya olmuştu.
Oyunun yapımcısı EA Sports 2014 Dünya Kupası'nın sonunda Almanya'nın kazanacağını da yine FIFA oyunu üzerinden işaret etmiş ve haklı çıkmıştı.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *